Pages Menu
Categories Menu

Dbamy o paznokcie

Dbamy o paznokcie

Dbamy o paznokcie

Piękne dłonie i zadbane paznokcie to niemalże marzenie każdej kobiety. Niektóre uważają wręcz, że zadbane paznokcie są wizytówką konkretnej osoby. Jakby na ten temat nie patrzeć, utrzymanie ich w nienagannych stanie jest dosyć trudne i czasochłonne. Co prawda, obecnie w dobie gabinetów kosmetycznych spotykanych prawie na każdej ulicy, nie powinno być z tym problemu, jednakże nie wszyscy wiedzą, że pielęgnację powinno się zaczynać w zaciszu domowych.

Dlaczego? Otóż sama wizyta u manikiurzystki rzeczywiście jest w stanie zdziałać cuda i sprawić, że nawet najbardziej zaniedbane dłonie i paznokcie będą się wspaniale prezentować, jednakże miejmy świadomość, że efekt wcale nie będzie się utrzymywał przez wiele tygodni. Tym samym o podstawą pielęgnację należy zatroszczyć się samodzielnie, a wizyty w salonie traktować jedynie jako uzupełnienie.

Zresztą tak naprawdę na częste wizyty u manikiurzystki nie może sobie pozwolić każda kobieta. Trzeba jasno powiedzieć, że zadbane dłonie i paznokcie wymagają poświęcenia kilku minut w zasadzie każdego dnia. Warto wiedzieć, co zatem należy robić w tym celu. Po pierwsze, paznokcie nie lubią żadnych środków chemicznych. W zasadzie niewiele osób pamięta o tym, by przy każdym sprzątaniu chronić dłonie przed działaniem detergentów a właśnie to powinno stanowić podstawę pielęgnacji. Jako ciekawostkę warto dodać fakt, że paznokcie są średnio dziesięć razy mniej odporne na działanie wszelkich środków chemicznych aniżeli skóra dłoni. Mało tego, również suszarki do rąk są średnio bezpieczne dla naszych dłoni i paznokci bowiem straszliwie wysuszają skórę. Z tego też względu po każdorazowym skorzystaniu z tego urządzenia, należy dłonie i paznokcie smarować balsamem.

Tylko wtedy zapewnimy dłoniom odpowiednią ochronę. Jak zatem jest z kosmetyką paznokci? Otóż malowanie paznokci to dla większości kobiet rutynowa czynność. Każda co prawda słyszała co nieco o szkodliwym wpływie lakieru na płytkę paznokcia, ale przecież kto by się takimi informacjami przejmował. Kobiety malują paznokcie najczęściej co drugi lub trzeci dzień, narażając płytkę na odbarwienia i zniszczenia. Tymczasem można przestrzegać zaledwie kilku zasad, by cieszyć się zdrowymi paznokciami. Raz na jakiś czas warto zrobić przerwę od stosowaniu lakieru i zamiast niego nałożyć na paznokcie i skórki specjalne kremy do tego celu przystosowane.

Pozwolą one skutecznie zregenerować się płytce i skórkom i sprawią, że paznokcie odzyskają zdrowy wygląd. Bardzo złym nawykiem jest także zeskubywanie resztek lakieru. Tymczasem ta niemalże nałogowa czynność powoduje powolne uszkadzanie płytki paznokcia, którą później ciężko jest zregenerować. Podobnie podczas pielęgnacji, powinno się przywiązywać wagę do tego, by nadmiernie nie niszczyć paznokci, choćby poprzez zbyt intensywne polerowanie. Może ono bowiem powodować, że płytka stanie się cieńsza i bardziej podatna na złamania. Jeśli lubimy nosić długie paznokcie, to czasem warto je nieco skrócić, gdyż pozwala się to im zregenerować. Podobnie jest z tipsami i z tym, jak bardzo są one szkodliwe dla paznokci, o czym większość kobiet zdaje się zapominać.

Po usunięciu tipsów, paznokcie wyglądają niezbyt efektowanie, a doprowadzenie ich do pierwotnego stanu może zająć długie miesiące. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, to warto do usuwania skórek używać specjalistycznych preparatów. W przeciwnym wypadku można nie tylko uszkodzić paznokcie, ale także się zranić.

Artykuł dzięki: sesja noworodkowa kraków