Pages Menu
Categories Menu

Inwestowanie

Inwestowanie

Inwestowanie

Oszczędzanie i wszystko co się z nim wiąże to niezwykle trudne zagadnienie. Podstawą jest uświadomić sobie, że oszczędzać i inwestować można nawet małe środki. Jak się zatem do tego zabrać i wszystko zaplanować? Otóż już na wstępie dobrze by było zrobić sobie pewnego rodzaju plan i jasno określić cele. Jakie?http://art-dest-blog.pl/destylacja-bimbru/ Przede wszystkim konkrety powiązane z tym na co chcemy przeznaczyć środki finansowe, ile chcemy zarobić i ile możemy odkładać. Naprawdę nie ma jednej uniwersalnej porady i metody dla każdej osoby. W zależności od potrzeb i preferencji powinniśmy stopniowo układać sobie swój własny plan. Inny powinien on być, kiedy odkładamy na emeryturę, a inny gdy na konkretne wydatki. Inną kwestią jest to, na jak duże lub małe oszczędności możemy sobie pozwolić. Eksperci są zdania, że każda osoba może zacząć oszczędzać, nawet jeśli w grę wchodzą wybitnie małe sumy.

Wystarczy systematyczność i odpowiednia mobilizacja. Przeglądać informacje na temat finansów, prawie w każdej analizie możemy się natknąć na podstawowe pojęcia związane z oszczędzaniem: chodzi tu mianowicie o tak zwane cele krótkoterminowe, średnioterminowe i długoterminowe. Jak łatwo się domyślić, cele krótkoterminowe to te, które zamierzamy zrealizować w ciągu najbliższego roku. Tym samym inwestycje takie są raczej przeprowadzane na krótką metę, bowiem w niedalekiej przyszłości, zgromadzone pieniądze będą nam potrzebne.

Inwestycje średnioterminowe to te na okres powyżej roku do pięciu lat. Długoterminowe to z kolei takie, które są rozplanowane na czas od pięciu do dziesięciu lat. Tym samym w przypadku tego typu oszczędzania możemy już nieco bardziej zaszaleć i wykazać się większą kreatywnością w zakresie odkładania pieniędzy. Istnieją jeszcze tak zwane cele strategiczne, a więc wszelkie inwestycje, które są przeznaczone na czas powyżej pięciu lat. Każda z powyższych inwestycji rządzi się swoimi prawami. Tak przykładowo przy inwestycjach na krótkoterminowych najlepiej by było wykluczyć wszelkiego rodzaju ryzyko i oszczędzać bezpiecznie. Dlaczego? Bowiem w przypadku jakiejkolwiek straty, raczej nie zdążymy jej odrobić, gdyż będziemy dysponowali krótkim okresem czasu.

W różnego rodzaju poradach możemy znaleźć informacje, że przy inwestycjach krótkoterminowych odpowiednim krokiem będzie założenie rachunku oszczędnościowego czy też lokaty bankowej. Co prawda na takich rzeczach nie zarobi się szczególnie dużo, ale ryzyko tutaj praktycznie nie istnieje. Mało tego, co do zysku otrzymujemy gwarancję i możemy być pewni, że na tego typu opcjach nie stracimy. Oczywiście nie brak również osób, które nawet w przypadku inwestycji krótkoterminowych pragną sporo zarobić, nie patrząc na ryzyko. Oczywiście jest to możliwe, aczkolwiek trzeba mieć świadomość ile możemy stracić. W przypadku inwestycji średnioterminowych i długoterminowych, pole do popisu jest nieco większe.

Artykuł dzięki: